EN

home>PRODUKTE>Frigorifer për pllaka

Frigorifer me pllaka me seri WF (J) me njësi frigoriferike

VËSHTRIM

Ngrirësit e tillë të pllakave mund të përdoren për ngrirjen e produkteve të ndryshme në tabaka, tigan dhe kuti, të përshtatshme për ushqime deti, mish të paketuar në pak dhe ushqime të tjera në blloqe. Pllakat brenda vendosen në mënyrë horizontale në mënyrë që produktet në tabaka ose pako të vendosen në pllaka për ngrirje më të mirë. Ngrirësi i pllakave mund të jetë i pajisur me njësi kompresori pistoni ose vidhos, e cila përmban zhurmë të ulët, zënë hapësirë ​​të vogël në dysheme, efikasitet të lartë dhe funksionim të lehtë, etj.

  • KARAKTERISTIKA
  • SPECIFIKIMET
  • APLIKIMET

Ftohës mund të jetë Freon, Amoniak ose CO2 u Bërë nga alumini rezistent ndaj ujit të detit, klasa e ushqimit. Pllaka prej alumini Sheshi 25 mm e trashë jep forcë të lartë, rezistencë të lartë ndaj korrozionit dhe përçueshmëri termike. Pllaka është ngjitur automatikisht dhe ka deformim minimal.

Mbyllja është e izoluar me një pjesë të shkumëzimit të poliuretanit për të siguruar strukturë të fortë dhe për të minimizuar humbjen e të ftohtit duke eleminuar nyjet.

Mbyllja e ngrirësit të pllakës Square është çelik inox. Mund të mbajë mjedisin e ashpër detar dhe të pastrohet lehtë.

PTFE Lidhjet e zorrës fleksibile pa rrjedhje, lidhjet me fllanxha ose fije. Zorra është e mbuluar me bishtalec çelik inox 304L. u E pajisur me njësinë e integruar të kompresorit BITZER në Gjermani.

Para-montuar, nuk kërkohet instalim në terren, pastrohet lehtë dhe servisohet.


WF-1J, 11 stacione

Size Madhësia efektive e pllakës së avullimit: 2020 × 1252 (mm)

Zona efektive e produktit: 27.7m2)

Numri i pllakave: 12

Pastrimi i pllakave: nga 46 mm në 95 mm

Kapaciteti i ftohjes: 71.1kw

Kapaciteti i mbushjes së ftohësit: R404A 80Kg

Njësia e ftohjes: Dy 6G-30.2Y( BITZER) 22Kw × 2

metoda e furnizimit të lëngshëm: valvula Danfoss TX

Kondensatori: Shkëmbyes nxehtësie Shell ube, tuba bakri rezistentë ndaj korrozionit

Stacioni hidraulik:

1) Fuqia motorike e pompës së vajit: 1.5kw 380V / 50Hz

2) Presioni i vendosur i pompës së vajit: 5MPa

3) Fluksi i pompës së vajit: 10L / min

4) Vaj hidraulik: Nr.46 vaj mekanik hidraulik 68 kg (Opsionale))

Përmasat e përgjithshme: 4350 (l) × 1950 (w) 2950 XNUMX (h)

Pesha: 5400kg


Isshtë ideale për të ngrirë peshk, karkaleca, mish, shpendë, vakt të gatshëm në tabaka ose kuti. 

Ushqim deti
Produkte të pulave