EN

Дома>ПРОИЗВОДИ>Замрзнувач на тунели

Производи

Замрзнувач на тунел за појаси од мрежа

ПРЕГЛЕД

Замрзнувачот на тунелот со мрежести ремени се користи за да се постигне процес на брзо замрзнување за гранулирани мали парчиња храна и подготвена храна, како што е целото пилешко или риба. Овој замрзнувач може да се постави напред или назад на другите линии за обработка на клиентот.


  • КАРАКТЕРИСТИКИ
  • СПЕЦИФИКАЦИИ НА
  • АПЛИКАЦИИ
  • Пребарување

● Се одликува со вертикална воздушна преграда, ефикасен вентилатор за проток на оска, технологија на периодично нарушување на воздухот, 20% increase 30% зголемување на ефикасноста од традиционалниот проток на воздух.

Испарувачот користи големи перки, кои овозможуваат ефикасна размена на топлина.

Одмрзнување на вода и / или топол гас обезбедува чистота на испарувачот.

Куќиште изолирано со PU, одлични перформанси на изолација. Кожа од не'рѓосувачки челик и од двете страни.

Мрежниот појас се вози со запчаник; ланци и запчаници со висока јачина, што обезбедува долг век на траење.

Обезбедено е ефикасно миење на ремените за да се обезбеди чистота на мрежниот појас од не'рѓосувачки челик.

Брзина на ременот може да се прилагоди со инвертер, погоден за замрзнување на разни производи.


Структура

Структура

Единечен појас / Ремен со близнак

Опсег на ширина на ременот

1000mm-4000mm

Eопсег на должина на затворање

Тип на ремен од мрежа: 10m-30м, може да се прилагоди

Прилог

Изолиран комплет со Полиуретански wallsидови со дебелина од 125мм, внатрешно осветлување и кожа од не'рѓосувачки челик. Fулно заварено куќиште опција.

Појас

Тип на ремен

Решетка СС-мрежа за храна

Внесете ја должината

1250mm, може да се прилагоди

Исхрана должина

920mm, може да се прилагоди

Електрични податоци

Напојување

Локален напон на земјата

Зграда на контролната табла

Контролна табла од не'рѓосувачки челик

Контрола на

Контрола на PLC, екран на допир, безбедност сензори

Податоци за ладење

Ладилник

Фреон, амонијак, CO2

Намотка

Нерѓосувачки челик/алуминиумски цевки, алуминиумска перка и вентилатори за напојување

ИспарувањеИНГ темп

-45

Добро време

Тип на ремен од мрежа: 3-60 мин. Прилагодлив


Идеја е за морска храна, пециво, овошје и месо и подготвена храна.

Контактирајте нѐ