EN

Дома>ПРОИЗВОДИ>Замрзнувач на плочи

Производи

Хоризонтален замрзнувач на плочи од серија WA WF

ПРЕГЛЕД

Таквите замрзнувачи на чинии може да се користат за замрзнување на различни производи во тацни, тави и кутии, погодни за морска храна, мало спакувано месо и друга храна во блокови. Плочите внатре се поставени хоризонтално, така што производите во тацни или пакувања може да се стават на плочите за подобро замрзнување. 

  • КАРАКТЕРИСТИКИ
  • СПЕЦИФИКАЦИИ НА
  • АПЛИКАЦИИ

● Ладилното средство за ладење може да биде фреон, амонијак или CO2

● Изработен од алуминиум отпорен на морска вода, одделение за храна. Плоштадната алуминиумска плоча со дебелина од 25мм дава висока јачина, висока отпорност на корозија и топлинска спроводливост. Плочката е автоматски заварена и има минимална деформација.

 Заградата е изолирана со едно парче полиуретанско пенење за да се обезбеди робусна структура и минимизирајте ја загубата на студ со елиминирање на зглобовите.

Куќиштето на замрзнувачот Плоштад плоча е нерѓосувачки челик. Може да ја одржи суровата морска околина и лесна за чистење.

Тефлонски Флексибилни споеви на цревата без протекување, прирабнички или конецни конекции. Цревото е покриено со плетенка од не'рѓосувачки челик 304L.


◆ Ефективна големина на плочата за испарување: 2020 × 1252 (мм)

Area Површина за замрзнување: 25.2м2

Capacity Капацитет на замрзнување: 1500 кг / круг (Врз основа на 15 кг / блок, димензија на блок: 600мм × 400мм × 80мм)

Number Број на табличка: 10; Слој за замрзнување: 10

Arance Растојание на плочи: 55мм - 108мм

Supply Набавка на течност: Пумпа

◆ Максимално оптоварување во ладење: 46kw (Температура на испарување: -35 ℃, Температура на кондензација: + 35)

Temp Темфон за инфицирање: + 20 temp Темперамент за исфрлање:: 18-XNUMX

◆ Течна линија: φ38 Гасна линија: φ76

◆ Хидраулична станица: (1) Моќност на моторот на пумпа за масло: 1.5kw (380V / 50Hz)

         (2) Поставете притиснете. на пумпа за масло: 5MPa

         (3) Проток на пумпа за масло: 10L / мин

         (4) Хидраулично масло: # 46; 68 кг (прилагодено)

◆ Инсталирана моќност: 1.5kw

◆ Вкупна димензија: 3460 mm (L) × 1900 mm (W) × 2990 mm (H)

◆ Тежина: 3600 кг


Идеално е да се замрзне риба, ракчиња, месо, живина, готов оброк во плех или кутии. 

Морски производи
Производи од живина